Bordspendyl Louis XV-stil

438030

BORDSPENDYL, 1900-talets första hälft, urtavlan märkt Richard Löfberg Stockholm, Louis XV-stil, sköldpaddsimitation, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 38 cm, pendel och nyckel finns

Smärre ytskador

Klockor/Ur

Rum 7

Bordspendyl Louis XV-stil

Budhistorik (11 bud)
3051960
900
3051901
850
3050975
3050983
3050975
600

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.