Sekretär gustavianskt stockholmsarb Niclas Korp

438010

SEKRETÄR, gustavianskt stockholmsarbete, tillskriven Niclas Korp (mästare i Stockholm 1771-1800), fanerad bla. i jakaranda, brännförgyllda bronsbeslag, inredd med smålådor och fack, höjd 101, 89x51 cm, nyckel finns

Sprickor och fanerskador, nyckel finns, inre nyckel saknas, kompleterad, senare låskistor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns för avhämtning i Utlämingen

Budhistorik (8 bud)
3059220
10 500
3053418
10 000
3050269
7 800
3049231
7 600
3048692
450

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.