Seton Ekolsund tallrikar

437991

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), 1740-tal, dekor av pion samt krysantemum i underglasyrblått, brättet med infällda blommor, diameter ca 23 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 5

Seton Ekolsund tallrikar

Budhistorik (21 bud)
3071644
3072584
3071644
1 900
3072582
1 800
3071644
1 700

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.