Seton Ekolsund vaser Kanton

437988

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, dekor av reserver med figurscener och blommor i emaljfärger, järnoxid, samt guld, höjd ca 18 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

En med spricka, nagg

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 7

Seton Ekolsund vaser Kanton

Budhistorik (7 bud)
3073173
750
3073754
700
3073173
650
3073752
600
3073173

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.