Seton Ekolsund uppläggningsfat

437976

UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 23 cm, längd ca 26,5 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 5

Budhistorik (2 bud)

3058030
3057324

Slutpris SEK:
143 EUR, 161 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.