Seton Ekolund serveringsbestick Tostrup

 
 
 
Auktionsnr
437965
 
Beskrivning

SERVERINGSBESTICK, 7 dlr, silver, J. Tostrup, Oslo, tidigt 1900-tal, längd 16,5-27 cm, vikt ca 460 g

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.


 
Kondition
Monogram
 
Kategorier
Silver, Temaauktion
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Monter 7
 
 
 
Seton Ekolund serveringsbestick Tostrup
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (7 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3073958
2017-02-14 15:53:27
1 600
3073583
2017-02-14 11:29:30
1 500
3070451
2017-02-12 22:00:29
1 200
3063965
2017-02-10 14:20:40
1 100
3063957
2017-02-10 14:18:30
600
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-02-14 kl 17:51
Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Bevakningspris ej uppnått
Utropspris SEK:
4 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK