Bordslampa Josef Ekborg

437961

JOSEF EKBERG, bordslampa, 1920-tal, Gustavsberg, sgrafitto, dekor av stiliserade blommor i blått mot ljusblå fond, signerad och daterad Josef Ekberg Gustavsberg 1920, höjd ca 28, total höjd 45 cm

Belysning, Bordslampor, Keramik/Porslin

Rum 7

Bordslampa Josef Ekborg

Budhistorik (3 bud)

3046322
1 600
3046314
3038781

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.