Ljuskrona 1900-tal

437956

LJUSKRONA, mässingsstomme, slipade glasprismor, 5 ljupunkter, 5 hållare för stearinljus, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 85, Ø 50 cm

Bruksspår, några lösa, medföljande prismor

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona 1900-tal

Budhistorik (9 bud)
3052290
900
3048374
850
3048374
600
3050483
550
3048374
500

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.