Läslampa bouilotte

437955

LÄSLAMPA, 1900-tal, empirestil, s.k. lampe ā bouilotte, mässing, 3-armad, bemålad plåtskärm, elektrifierad, höjd ca 56 cm

Slitage

Diverse, Belysning

Rum 7

Läslampa bouilotte

Budhistorik (15 bud)
3049794
2 600
3054946
2 400
3049794
3049550
3049792

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.