Seton Ekolsund skål

437952

SKÅL, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), veckad kant, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg, hårfin spricka

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 5

Seton Ekolsund skål

Budhistorik (1 bud)

3070082
2017-02-12 20:07:38

2017-02-14 kl 18:18
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.