Jonas Lindkvist The Mauler Sportmemorabilia

437943

JONAS LINDKVIST (född 1967): "The Mauler", signerad och numrerad Jonas Lindkvist 1/10, fotografi på FineArt-papper från Hahnemüle (arkivbeständigt), bildmått 40x40 cm;

BILDTEXT:
The Mauler, Alexander Gustafsson under ett träningspass i Arboga. MMA är en extremt tuff sport och inför de stora matcherna består träningen ofta av sparring mot duktiga motståndare. För att efterlikna matcherna så sparras i samma typ av bur som matcherna hålls i. Koncentrationen och intensiteten är hög, varje slag och varje rörelse måste sitta perfekt.

Oramad

Konst, Fotografi, Design

Budhistorik (16 bud)
3052489
1 400
3052487
1 300
3051580
3051170
3051169

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.