Seton Ekolsund matknivar silver 1800-tal

437941

MATKNIVAR, 11 st, 1800-tal, silver med rostfritt blad, längd 21,5 cm

Senare blad, i det arbetet har merparten av stämplarna försvunnit, vissa knivar syns kattfoten

Silver, Temaauktion

Monter 6

Budhistorik (16 bud)
3071835
5 200
3071833
5 000
3071833
4 400
3068588
4 200
3071831

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.