Seton Ekolsund assietter

437931

ASSIETTER, 8 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 19 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg, sprickor förekommer

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 5

Seton Ekolsund assietter

Budhistorik (6 bud)
3059895
3073663
3059895
1 900
3072961
1 800
3059895

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.