Familjen Seton Ekolsund tallrikar

437923

TALLRIKAR, 12 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, kälningen med taggbård, diameter ca 23 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg, sprickor förekommer

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 6

Budhistorik (6 bud)
3059222
2 600
3057990
2 400
3057990
3057989
3056635

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.