Seton Ekolsund skedar silver Ryssland

 
 
 
Auktionsnr
437922
 
Beskrivning

SKEDAR, silver, 12+1 st, Ryssland 1880-tal, längd 12,5 -16 cm, delvis graverad dekor, vikt ca 197 g

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.


 
Kategorier
Silver, Temaauktion
 
Visas och avhämtas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Monter 7
 
 
 
Seton Ekolsund skedar silver  Ryssland
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (7 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3073828
2017-02-14 14:21:18
1 200
3073667
2017-02-14 12:19:42
1 000
3065765
2017-02-11 10:00:20
850
3063981
2017-02-10 14:25:07
800
3063980
2017-02-10 14:24:59
400
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-02-14 kl 20:40
Slutpris SEK:
1 200
121 EUR, 137 USD
Bevakningspris ej uppnått
Utropspris SEK:
3 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK