Seton Ekolsund bärtallrikar

437885

BÄRTALLRIKAR, 13 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 16 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg, sprickor förekommer, en lagad

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Seton Ekolsund bärtallrikar

Budhistorik (12 bud)
3070802
2 600
3073246
2 400
3070802
3073245
3070802
1 600

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.