Golvur 1800-tal

437865

GOLVUR, på sockel, 1800-tal, svartmålad, skuren dekor, vitmålad urtavla, märkt O.Olsson Sundbytorp?, höjd ca 238 cm, lod och pendel finns

Slitage, skador, skadat glas

Klockor/Ur

Rum 17

Golvur 1800-tal

Budhistorik (22 bud)
3051462
8 200
3054341
8 000
3051462
7 800
3054193
7 600
3051462
7 400

Slutpris SEK:
8 200
791 EUR, 899 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.