Kaffekanna silver Norge 1930-tal

437862

KAFFEKANNA, silver, stämplad M. Aase, Norge 1930-tal, rund bukig, fyra fötter, dekor av svängda knäckar, höjd ca 24 cm, vikt ca 630 g

Silver

Budhistorik (11 bud)
3061126
2 600
3060918
2 400
3057120
3052663
3046053
1 900

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.