Seton Ekolsund dammvippa silver

 
 
 
Auktionsnr
437833
 
Beskrivning

DAMMVIPPA, silver, GAB, Stockholm 1884, silver och fågelfjädrar, längd 32 cm

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.


 
Kondition
Mindre bucklor
 
Kategorier
Silver, Diverse, Temaauktion
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Monter 7
 
 
 
Seton Ekolsund dammvippa silver
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (20 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3073580
2017-02-14 11:29:27
3 200
3073607
2017-02-14 11:42:05
3 200
3073580
2017-02-14 11:29:14
2 800
3073576
2017-02-14 11:28:22
2 600
3073559
2017-02-14 11:22:04
2 400
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-02-14 kl 11:45
Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK