Daum Nancy taklampa

437832

DAUM Nancy, taklampa, Art Noveau, smide och glas, stora glaskupan samt en mindre kupa saknas, befintliga kupor signerade Daum Nancy, tidigt 1900-tal, höjd ca 100, b 58 cm

Bruksspår, ett par svetslagningar, 2 kupor saknas

Belysning, Taklampor, Design

Rum 15

Daum Nancy taklampa

Budhistorik (9 bud)
3052594
2 400
3052316
3052169
3050805
950
3047679
650

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.