Seton Ekolsund Piprensare 1800-tal

 
 
 
Auktionsnr
437818
 
Beskrivning

PIPRENSARE, 1800-tal, till musköt, i mahogny med mässingsbeslag, delbar i tre delar, totallängd ca 92 cm

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.


 
Kondition
Patina
 
Kategorier
Vapen/Medaljer, Temaauktion
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
 
Seton Ekolsund Piprensare 1800-tal
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
 
Budhistorik (1 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
3062584
2017-02-09 21:18:26
300
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-02-15 kl 19:28
Slutpris SEK:
300
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:
1 500
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK