Salvador Dali färglitografi

437817

SALVADOR DALI (1904-1989), Nu Gris, 1967, signerad och daterad i blyerts Dalí -67, färglitografi, 31x23 cm, ur boken Hommage ā Meissonier med totalt fyra färglitografier, bladen trycktes även i signerade och numrerade exemplar i 150 + 150 exemplar med marginaler, bokupplagan 2 000 ex varav huvuddelen endast signerade på försättsbladet.
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 1176

Fack 2

Salvador Dali färglitografi
Budhistorik (27 bud)
3061788
2 400
3061786
3061774
3061780
3061774
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.