Seton Ekolsund bägare pläter England

437815

BÄGARE, pläter, England, gravyr med släkten Setons familjesköld med skrafferingar och valspråk, "Hazard zit Forward", stämplad, tidigt 1900-tal, höjd 12, diameter ca 8,6 cm

Diverse, Temaauktion

Budhistorik (16 bud)
3074564
3074560
3074405
950
3074558
950
3074405
900

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.