Tallrikar Kina 1700-tal

437811

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varav en av djup modell, famille rose, imari, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt underglasyrblått, diameter ca 22-23 cm

Nagg, sprickor, kantretusch

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
3070930
3070929
3070927
3070907
900
3070902
550

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.