Bägare skål skedar silver

437796

BÄGARE, 3 st., SKEDAR, 2 st, SKÅL, silver, bägare med namninskription, stämplad 1917, 2 mindre graverade bägare, höjd 19, 6,5 och 4,5 cm, total vikt 305 g; skål med genombruten dekor, engelska stämplar, diameter 13 cm, vikt 72 g; såsslev med genombruten bladdekor och kaffesked med samemotiv, vikt ca 40 g

inskriptioner, bucklor

Silver

Monter 1

Bägare skål skedar silver

Budhistorik (12 bud)
3058685
3056301
3055536
3056300
3055536

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.