Bestick 36 dlr silver

437781

BESTICK, 36 dlr, silver, modell Olga, CG Hallberg, 1910-tal, bestående av: matgaffel, 8 bordsgafflar, 7 bordsskedar, kompott-/syltsked, smörkniv, ostkniv, 9 smörgåsgafflar, 3 teskedar, 5 kaffeskedar, längder ca 10,6 - 21,3 cm, totalvikt ca 1200 g

Bruksslitage

Silver

Bestick 36 dlr silver

Budhistorik (4 bud)

3042710
3042709
3 800
3037081
3 200
3034716

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.