Spegel 1700-talets andra hälft

437749

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld, dekor av akantus, blommor, rocailler och voluter, silverfolierade glas, 107 x 45 cm

Renoverad och kompletterad, senare glas, kantglas med sprickor

Speglar

Rum 2

Budhistorik (17 bud)
3061150
10 500
3047086
10 000
3061148
9 800
3047086
9 600
3061146
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.