Skänkskåp Dalarna

437723

SKÄNKSKÅP, för hörn, Dalarna, bär datering 1797, brunmålat med polykrom dekor av kurbits, höjd ca 138, 88x52 cm, nycklar finns att avhämta vid Utlämningen

Slitage, smärre skador

Möbler, Allmoge

Rum 3

Skänkskåp Dalarna

Budhistorik (15 bud)
3055088
3 600
3055087
3 400
3055086
3 200
3055083
3054673
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.