Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal

 
 
 
Auktionsnr
437715
 
Beskrivning

PUDDINGFORMAR för glass, 2 st, förtennad koppar, längd ca 18 cm, 1800-tal

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.


 
Kategorier
Metall, Allmoge, Temaauktion
 
Visas och avhämtas
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
 
Seton Ekolsund puddingformar 1800-tal
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
Budhistorik (25 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3073549
2017-02-14 11:21:08
1 800
3071703
2017-02-13 14:56:52
1 700
3067539
2017-02-11 19:16:47
1 600
3071701
2017-02-13 14:56:47
1 600
3067539
2017-02-11 19:16:47
1 500
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-02-14 kl 21:22
Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
1 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK