Seton Ekolsund fat ljusstakar tenn

437714

FAT, LJUSSTAKAR, 3 dlr, tenn, Martin Artedius, Norrköping, 1800, ljusstakar, höjd 15,5, fat, otydliga stämplar, Stockholm, 1700-tal, diam 36 cm.

Slitage samt en ljusstake med skador.

Metall, Allmoge, Temaauktion

Monter 7

Budhistorik (22 bud)
3074034
2 800
3074032
2 600
3074030
2 400
3074025
3073995

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.