Emaljarbeten Kina

437692

SKÅL, MINDRE FAT, 3 dlr., emalj, Kina, 1800-tal, polykrom dekor av figurer, längd ca 10-12 cm

Emaljbortfall, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Emaljarbeten Kina

Budhistorik (1 bud)

3049224
2017-02-03 22:36:39

2017-02-04 kl 10:48
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.