Skål strösked och sked silver

437679

SKÅL, STRÖSKED, SKED, silver, skålen stämplad Olof Staverfelt, Östersund 1913, halvklotformad, invändigt förgylld, diameter 20 cm, höjd 7 cm; strösked stämplad J. P. Larsson, Halmstad 1893, graverad dekor; syltsked stämplad 1923, total vikt ca 375 g

Gåvoinskription

Silver

Monter 1

Skål strösked och sked silver

Budhistorik (9 bud)
3058563
950
3056297
900
3058125
900
3056297
600
3056023
500

Slutpris SEK:
950
91 EUR, 102 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.