Birger Ekman salongsbord "världsdelarna"

437653

BIRGER EKMAN, Mjölby intarsia, salongsbord, 1940-tal, "världsdelarna", fanérat i olika träslag, skulpterat underrede i björk, höjd 63, diameter 100 cm, bordsskiva i glas

Smärre fanerskador

Möbler, Design

Rum 3

Birger Ekman salongsbord

Budhistorik (13 bud)
3050024
4 200
3049548
3049548
2 800
3049986
2 600
3049548
2 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.