Seton Ekolsund såssnipa England 1700-tal

437637

SÅSSNIPA, sterlingsilver, Edinburgh, 1700-talets mitt, höjd ca 9,5 cm, otydliga stämplar, mästarstämpel sannolikt HC, namngravyr i botten, S för Seaton, vikt ca 277 g

Mindre inbuktningar vid fötterna

Silver, Temaauktion

Budhistorik (3 bud)

3055936
3 200
3068015
3055936
2 800

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.