Benevento Cellini efter brons Medusas huvud

437584

BENEVENTO CELLINI, efter, skulptur, "Perseus med Medusas avhuggna huvud", 1900-talets andra hälft, patinerad brons, höjd, ca 80 cm

Arm med lagning

Konst, Skulpturer

Rum 21

Budhistorik (20 bud)
3048124
8 800
3048111
8 600
3048107
8 400
3048106
8 200
3048065
8 000

Slutpris SEK:
8 800
840 EUR, 944 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.