Elli Hemberg träskulptur

437575

ELLI HEMBERG (1896-1994), "Vågen", trärelief, 1960-tal, monogramsignerad EH, längd ca 112 cm

LITTERATUR: "Elli Hemberg: 1896-1994 - En konstnärsbiografi" av Beate Sydhoff, sid 124

Konst, Skulpturer

Rum 19

Elli Hemberg träskulptur

Budhistorik (35 bud)
3072290
5 400
3072289
5 200
3072273
5 000
3072284
4 800
3072273
4 600

Slutpris SEK:
5 400
515 EUR, 579 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.