Seton Ekolsund nattljusstake i pläter England

 
 
 
Auktionsnr
437565
 
Beskrivning

NATTLJUSSTAKE med släckarhatt, pläter, England, stämplad, diameter 16,5 cm

Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.


 
Kategorier
Diverse, Temaauktion
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
 
Seton Ekolsund nattljusstake i pläter England
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (3 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
3072793
2017-02-13 21:48:06
400
3067941
2017-02-11 21:09:13
350
3058804
2017-02-08 11:33:35
300
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-02-14 kl 12:09
Slutpris SEK:
400
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:
1 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK