Lovisa Burfitt UNG SVENSK FORM

437513

LOVISA BURFITT, "Rayures Joni", unik, signerad och daterad 2013, blandteknik, ca 25X34 cm

Historik:
Utställd på Märsta Konsthall 2014

Ung Svensk Form - dåtid, nutid, framtid: vad hände sen?

Visning på Nybrogatan 32, 7-11 februari.

Konst, Modernt måleri, Design, Temaauktion, Temaauktion

Budhistorik (13 bud)
3072196
5 400
3062968
5 200
3072182
5 200
3062968
4 600
3072181
4 400

Slutpris SEK:
5 400
515 EUR, 579 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.