Kaffeservis Royal Copenhagen

437508

ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", kaffeservis, 17 dlr, Danmark, porslin, halvblond, bestående av: Kaffekanna med lock (nr 1/519), sockerskål (nr 1/605), 7 kaffekoppar med fat (nr 1/756) samt 8 assietter diameter 17 cm (nr 1/574)

En assiette med nagg, visst slitage, sockerskål saknar lock

Keramik/Porslin

Monter 14

Kaffeservis Royal Copenhagen

Budhistorik (16 bud)
3048091
3048113
3048091
1 900
3047677
1 800
3047677
1 600

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.