Einar Bäckström bordslampa Light up the Dark

437496

EINAR BÄCKSTRÖM, bordslampa, 1940/50-tal, fot och skärm i mässing, skaft med lindat läder, stämpelmärkt EBM 5013 Made in Sweden, höjd ca 50 cm

Bruksslitage

Belysning, Bordslampor, Temaauktion

Budhistorik (27 bud)
3072027
4 400
3070737
4 200
3072024
4 200
3070737
3072005
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.