Theodor Lundberg bronserad metall

437410

THEODOR LUNDBERG (1852-1926): Bellman, signerad och daterad Lundberg 1890, Otto Meyer Komp, bronserad metall, höjd ca 52 cm
PROVENIENS: Restaurang Lingården, Skansen Stockholm

Nedertill med bristning, färgbortfall

Konst, Skulpturer

Rum 7

Budhistorik (17 bud)
3055583
9 800
3055590
9 600
3055583
9 400
3055584
9 200
3055583
9 000

Slutpris SEK:
9 800
935 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.