Stina Wirén UNG SVENSK FORM

437409

STINA WIRSÉN, Modeteckningar, 4 st., unika, formgivna 2010-2016, tusch, akvarell och guache, signerade Stina Wirsén, rammått 75x75 cm

Utställd
Modeteckningar tolkar av modeskaparna Bea Szenfeldt, Sandra Backlund och Alexander Mc Queen har ställts ut på Sven Harrys samt på Dansmuseet i Stockholm

Ung Svensk Form - dåtid, nutid, framtid: vad hände sen?

Visning på Nybrogatan 32, 7-11 februari.

Konst, Modernt måleri, Design, Temaauktion, Temaauktion

Nybrogatan 32, Stockholm

Stina Wirén UNG SVENSK FORM
Budhistorik (16 bud)
3072049
8 000
3072047
7 800
3072046
7 600
3072045
7 400
3072044
7 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.