Oidentifierad konstnär Japan 11 akvareller

437368

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Japan, sent 1800-tal, 11 dubbelsidiga akvareller (leporellovikt), mått ca 260x325 mm, 1 stämpelsignerad, i samtida träpärmar, en pärm med etikett

Delvis solkade blad, något bruntonade i mittvecken, småfläckar, pärmar med spricka, nött

Konst, Äldre måleri, Orientaliskt

Budhistorik (27 bud)
3048057
3 800
3048050
3 600
3048050
3 400
3048043
3 200
3048043
2 800

Slutpris SEK:
3 800
363 EUR, 408 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.