Akvareller med motiv från Pompeji,

437345

POMPEJI. "C. 20 bl. Friser och komiska Basreliefer från Isis tempel, m.fl. i Pompeji" (handskriven omslagstitel).

20 akvareller, ca 150x230, monterade på gråpapper eller lösa. Odaterade (ca 1800-1830). Inlagda i pappersfolder med vattenmärke Giovanni eller fransk lilja.

Se text

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Teckningar

Rum 1

Budhistorik (20 bud)
3077939
3077471
2 800
3076875
2 600
3077470
2 400
3076875

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.