Karl Erik Ekselius 4 stolar

437337

KARL-ERIK EKSELIUS (1914-1998), stolar, 4 st., teak med skinnklädd sits, JOC möbler Vetlanda, brännmärkta, 1960-tal, höjd ca 84,5, sitthöjd 42 cm

Bruksslitage/patina

Hylla 10

Karl Erik Ekselius 4 stolar

Budhistorik (9 bud)
3048336
3048302
2 800
3041600
2 600
3048301
2 400
3041600

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.