Ljusstakar 1800-talets mitt

437301

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets mitt, förgylld och mörkpatinerad brons, fotplattor i röd och svart marmor, dekor av nautiska element, höjd ca 29,5 cm

Smärre lagningar och slitage, nagg, mindre attribut saknas

Diverse, Belysning

Monter 13

Ljusstakar 1800-talets mitt

Budhistorik (14 bud)
3055094
7 800
3054909
7 600
3053932
4 800
3050019
4 200
3050018
3 400

Slutpris SEK:
7 800
744 EUR, 837 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.