Bordslampa 1800-tal

437221

BORDSLAMPA, 1800-tal, förgylld brons, fasetterat glas, i form av pelare på postament, höjd 78 cm

Smärre nagg och slitage, glas med lagning, omarbetad för el

Belysning, Bordslampor

Rum 21

Bordslampa 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
3047891
4 600
3047887
3047885
3 400
3041015
3 200
3039029

Slutpris SEK:
4 600
439 EUR, 494 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.