Matsalsgrupp design Wretling

437174

FIRMA OTTO WRETLING, matsalgrupp, 9 dlr, 1930-tal, rokokostil, bemålad, delvis bronserad, skuren dekor, lösa stoppade sitsar klädda i rosarandigt ylletyg, bordets mått höjd ca 77, 105x163, 2+2 iläggsskivor medföljer, bredd 66 resp 30, sitthöjd 44 cm, två lösa stödben medföljer

Bordet med färgbortfall, bruksslitage smärre ytskador, klädsel med fläckar

Möbler, Design

Rum 11

Matsalsgrupp design Wretling

Budhistorik (17 bud)
3048485
6 400
3048451
2 400
3047884
3047883
3047882
1 900

Slutpris SEK:
6 400
611 EUR, 687 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.