Eva Schildt UNG SVENSK FORM

437158

EVA SCHILDT, "Äng", glasvas med silverpläterad mässinginsats, tillhörande silverblommor, Klong, signerad och daterad 2017, formgiven 2013, höjd ca 10,5, diameter 22 cm

Historik
Edida (Elle Decorations Design Award ) 2014

Ung Svensk Form - dåtid, nutid, framtid: vad hände sen?

Visning på Nybrogatan 32, 7-11 februari.

Glas, Konstglas, Design, Temaauktion, Temaauktion

Nybrogatan 32, Stockholm

Eva Schildt UNG SVENSK FORM

Budhistorik (24 bud)
3071862
2 800
3071823
2 600
3071823
3063126
3071820
1 900

Slutpris SEK:
2 800
267 EUR, 300 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.