Eva Schildt UNG SVENSK FORM

437157

EVA SCHILDT, "Äng", glasvas med silverpläterad mässinginsats, tillhörande silverblommor, Klong, signerad och daterad 2017, formgiven 2013, höjd ca 8,5, diameter 13 cm

Historik
Edida (Elle Decorations Design Award ) 2014

Ung Svensk Form - dåtid, nutid, framtid: vad hände sen?

Visning på Nybrogatan 32, 7-11 februari.

Glas, Konstglas, Design, Temaauktion, Temaauktion

Nybrogatan 32, Stockholm

Eva Schildt UNG SVENSK FORM

Budhistorik (11 bud)
3070603
900
3056419
850
3070602
850
3056419
700
3055877
650

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.